Connect with us

Тајмаут

„Валканиот“ живот на Диего Марадона е претставен во хит серија која содржи многу се*с сцени

Помалку се знае за Диего Марадона и неговиот живот, но сега, една година по неговата смрт, објавена е нова серија која ги прикажува подемите и падовите на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Диего почина на 25 ноември минатата година од срцев удар, а веќе речиси една година луѓето постојано пишуваат за него и неговото минато. Марадона ја започна својата кариера во Аргентинос Јуниорс во 1976 година, играјќи за Бока Јуниорс, Барселона, Наполи, Севиља и Њуелс Олд Бојс. Неговиот последен клуб беше Бока, а копачките ги остави во 1997 година.

За репрезентацијата на Аргентина забележа 91 настап и постигна 34 голови. Со репрезентацијата на Аргентина ја освои титулата светски првак во 1986 година. Некаде, како во Неапол, се смета за божество и без сомнение е едно од најголемите за многумина.

Неговиот живот го одбележаа разни контроверзии, имал проблеми со дрогата, а многу работи може да се најдат во серијата наречена „Maradona: Bessed Dream“, која е „инспирирана од вистински факти, со некои елементи создадени за драматизација“.

Наместо само да го прикаже аргентинскиот маестро во неговото одлично издание, освојувањето на Светското првенство со својата земја, серијата се обидува да ги илустрира сите оние работи низ кои поминал Диего, вклучувајќи разни скандали и скандали и бурен љубовен живот.

Марадона го толкува Хуан Паломино, кој учествува во некои развратни сцени, а серијата прикажува многу експлицитни содржини и многу емотивни моменти. На крајот на краиштата, прикажана е и борбата на Диего со наркотици.

Во некои делови, великодушната страна на Диего е прикажана, па на крајот од првата епизода, 15-годишниот Марадона го пресели своето семејство во дом од средна класа, откако стана најмладиот играч во аргентинската лига досега.

Марадона: Блажениот сон првично се емитуваше на аргентинскиот канал Канал 9, а досега беше голем хит. Серијата се снимаше 154 дена и на 100 локации во дури пет земји. Официјалниот трејлер на серијата го погледнале околу 14 милиони луѓе.

Реклама

Facebook

Реклама