Поврзи се со нас

Фудбал

Ван Дијк започна со лесен тренинг

Во морето од лоши пристигнува една добра вест за навивачите на Ливерпул.

По успешната операција, Виргил Ван Дијк започна лесен тренинг како дел од првата фаза на опоравување.

Судејќи според сè, Ван Дијк нема да ја пропушти целата сезона, како што беше најавено.

Тој сега започна да тренира за да го подготви телото за продолжување на рехабилитацијата, и така неговото закрепнување ќе биде многу поинтензивно.

Сигурно дека Јирген Клуп ќе биде среќен со оглед на тоа што остана само на со стопер, Матип.

Да потсетиме, Ван Дијк се повреди на градското дерби против Евертон кога на него стартуваше голманот Џордан Пикфорд.

loading...

Facebook