Connect with us

Фудбал

„Вчера ми го понудија Рибери, не сум знаел дека човекот се уште игра“

Салернитана се спаси, доби нов сопственик, па ќе остане во Лигата, иако претходно и се закануваше исфрлување. Но и покрај тоа легендарниот Франк Рибери сака да замине.

Неговите агенти го понудиле на бразилскиот тим на Сеара, а тоа го потврди и претседателот на овој клуб Робинсон де Кастро.

„Вчера ми беше понуден Франк Рибери. Не ни знаев дека се уште игра“, изјави Де Кастро, кој, сепак, не е сигурен дали ќе потпише со легендата.

-Навистина не знам што да ви кажам во овој случај“, рече Де Кастро.

Рибери потпиша за Салернитана во септември. Тој настапи на 12 натпревари и забележа две асистенции.

Легендарниот фудбалер најубавите денови во кариерата ги помина во Баерн, со кого помина 12 години и со кого освои апсолутно се.

Реклама

Facebook

Реклама