Поврзи се

Други спортови

Венус Вилијамс загуби на стартот на „Ролан Гарос“

Добитничката на седум „Гренд слем“ титули, Венус Вилијамс отпадна на стартот на Отвореното првенство на Франција во тенис. 
 
Триесет и седум-годишната Американка загуби во првиот круг од Кинескињата Цијан Ван со 4:6, 5:7 по 102 минути игра. 
 
За прв пат во 22-годишната кариера, Венус отпаѓа во прв круг на првите два турнири од „големата четворка“ откако го направи тоа и во Австралија.
 
Во вториот круг Кинескињата ќе игра со Петра Мартиќ, која ја надигра со 6:2, 6:3 нејзината сонародничка и Јафан Ван.

ФОТО

loading...

Повеќе од Други спортови