Connect with us

Други спортови

Венус Вилијамс загуби на стартот на „Ролан Гарос“

Добитничката на седум „Гренд слем“ титули, Венус Вилијамс отпадна на стартот на Отвореното првенство на Франција во тенис. 
 
Триесет и седум-годишната Американка загуби во првиот круг од Кинескињата Цијан Ван со 4:6, 5:7 по 102 минути игра. 
 
За прв пат во 22-годишната кариера, Венус отпаѓа во прв круг на првите два турнири од „големата четворка“ откако го направи тоа и во Австралија.
 
Во вториот круг Кинескињата ќе игра со Петра Мартиќ, која ја надигра со 6:2, 6:3 нејзината сонародничка и Јафан Ван.

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com