Connect with us

Тајмаут

Ветувањето е долго: Колумбиската водителка се соблече гола за голот на играчот на Депортиво (ФОТО)

Published

on

Колумбиската водителка Фај Мартинез се најде во центарот на вниманието на фудбалската јавност поради нејзиниот облог.

Имено, таа неодамна вети дека ќе се соблечи доколку напаѓачот на Депортиво од Кали, Марко Перез, го постигне својот прв гол во тековната сезона на натпревар против Агилалас.

Овој натпревар се одигра на 13 февруари, а на крајот Депортиво славеше со 1:0. Но, Перез не беше стрелец на овој натпревар, но само неколку дена подоцна постигна два гола за Депортиво.

Занесната водителка тврдеше дека нејзиното ветување се однесува само на натпреварот против Агилалас, но навивачите беа упорни и на крајот таа попушти и реши да го исполни ветувањето.

Набргу потоа, Феј Мартинез реши целосно да се соблече и да ја објави фотографијата и рече: „Ветувањето е долго, ја сакам оваа фотографија“.

Facebook