Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ахмеди од слободен удар израмнува во Битола

На почетокот од 23 минита, префрајќи го ѕидот и од слободен удар Ахмеди израмни во Битола против Пелистер.

На средина од првото полувреме, а веќе два гола под Туме Кафе. Ова беше извонредно изведен слободен удар. Ова е втор погодок оваа сезона, беше стрелец и на еден од головите против Шкупи на Чаир.

Advertisement

Facebook

Реклама