Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ако не е најлош, тогаш е најчудниот изведен аут во историјата на Мундијалот

Вчера, селекцијата на Иран достигна победа (1:0) над Мароко во првиот натпревар од Групата Б, благодарение на автогол на Азиз Бухадуз во 95 минута од судиското продолжение, Иран беше победникот на натпреварот.

Немаше многу интересни ситуации на натпреварот, но изведувањето на аутот, кој го изведи играчот на Иран, Вахид Амири, може да се рече дека беше најитересниот момент на натпреварот.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com