Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Албанските навивачи гаѓаа Полјак и за време на интервју

Албанија и Полска кој се одигра во Тирана беше одбележан со инцидентот во 77. минута кога гостите стигнаа до водство.

Во тие моменти навивачите почнаа да фрлаат со шишиња полските фудбалери. Проблемите не запреа тука. После мечот во моментите додека стрелецот на голот Керол Свидерски даваше интервју некој го гаѓаше со предмет.

Мечот меѓу Албанија и Полска во Тирана го одбележа инцидент во 77. минута, кога гостите постигнаа гол за водство, а навивачите почнаа да ги гаѓаат со шишиња.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама