Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Алвеш промовиран во Барселона, но сите зборуваат за она што го носеше?!

Дани Алвеш е старо нов фудбалер на Барселона. По доаѓањето на Чави, тој е прво засилување, а досега беше слободен фудбалер. Ќе игра за симболична сума, односно ќе има најмала плата. Како што е познато тој порано го носеше дресот на Барселона во времето на Чави и Иниеста и освоија се што можеше да се освои.
Сепак, сите зборуваат за неговиот стајлинг. Имено, Алвеш во придружба на Лапорта се појави дотеран, со сако, но на нозете носеше „јапанки“.
Веднаш штом стапна на стадионот, односно тревата ги соблече „јапанките“. Дали е некаков негов ритуал или не не се знае, но сепак предизвика шеги на социјалните мрежи.

Реклама

Facebook

Реклама