Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Англичаните слават, но Тиаго Алкантара го испрати Хери Винкс дома во Лондон

Англичаните во натпреварот од Лигата на нациите ја совладаа Шпанија со 3:2.

Англичаните го шокираа домаќинот, водеа со 3:0 на полувреме, а Пако Алкасер и Серхио Рамос го ублажиа поразот на Црвената фурија.

Натпреварот кој се играше во Севиља особено ќе го памети Хари Винкс, кој прописно се посрамоти после дриблингот на Тиаго Алкантара.

Со само еден потег го испрати дома во Лондон.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com