Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Англискиот коментатор, Душко Тошиќ го “прекрсти” во Диско Колбас

Фудбалерите на Србија започнаа маестрално на Светското првенство, откако ја совладаа Костарика во првиот натпревар со 1:0.

Сепак, посебно интересна ситуацијата беше со англискиот коментатор, кој мака мачеше за да го изговори името на Душко Тошиќ.

Не можеше да го погоди неговото име и презиме, па наместо Душко Тошиќ го наречЕ “Disco Sausage”, што во преводот значи “Диско Колбас”.

Се разбира, не помина незабележано на социјалните мрежи, па многумина почнаа да се шегуваат на сметка на англиски коментатор поради “disko kobasice”.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com