Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Артуро Видал синоќа го постигна голот на кариерата

Чиле синоќа го победи Перу со 2:0 на домашен терен, а херој на натпреварот беше Артуро Видал.

Видал беше брилијантен на синоќешниот натпревар и ги постигна двата гола за својот тим, со што му донесе на Чиле нови три бода.

Деталот што ја обележа играта се случи во 20. минута кога домашните поведоа со 1:0.

Видал ја прими топката на околу 25 метри, а потоа постигна спектакуларен гол за водство на Чиле.

Овој гол е секако најдобриот постигнат од играчот на Интер во неговата кариера досега, а може да го погледнете ТУКА.

loading...

Facebook