Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Артуро Видал требаше во затвор да биде испратен, а не во соблекувална, каков само прекршок е ова?!

Селекцијата на Чиле загуби со 2:0 на домашен терен од Еквадор во квалификациите за СП. Црна дамка на овој меч остави домашниот играч Артуро Видал кој стартуваше грубо врз противнички играч. Поради ова судијата без размислување му покажа црвен картон и патот кон соблекувалните.

 

Реклама

Facebook

Реклама