Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Баерн ја прегази Бенфика, Челзи убедлив, Јувентус минимално, но доволно за три бода-Сите голови од Лигата на шампионите

Се чини дека највоздбудливиот меч вечерва се одигра во Манчестер, каде Јунајтед од негатива од 2:0 против Аталанта се врати и победи со 3:2. Сигурни беа Челзи кој славеше со 4:0 против Малме, потоа Баерн Минхен кој убедливо ја совлада Бенфика на гости, како и Виљареал кој славеше исто така на гостински терен со 4:1 против Јанг Бојс. Во продолжение комплетни резултати и голови од вечерашната програма.

РЕЗУЛТАТИ, ЛШ, 3.КОЛО

ГРУПА Е

БАРСЕЛОНА – ДИНАМО КИЕВ 1:0

БЕНФИКА – БАЕРН МИНХЕН 0:4

ГРУПА Ф

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – АТАЛАНТА 3:2

ЈАНГ БОЈС – ВИЉАРЕАЛ 1:4

ГРУПА Г

ЛИЛ – СЕВИЉА 0:0

САЛЦБУРГ – ВОЛФСБУРГ 3:1

ГРУПА Х

ЧЕЛЗИ – МАЛМЕ 4:0

ЗЕНИТ – ЈУВЕНТУС 0:1

 

 

Реклама

Facebook

Реклама