Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Балотели уште е тука, спектакуларен гол за ерупција на трибините

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели (31) денеска постигна спектакуларен гол за Адана Демирспор против Гoзтепе.

Балотели ја доби топката на 30-тина метри од противничкиот гол, а потоа погоди спектакуларно. Противничкиот голман немаше никакви шанси. Топката заврши зад него за водство на Адaнa Демирспор од 1-0. За искусниот италијански напаѓач ова е осми гол сезонава, а вкупно седми во турскиот шампионат.

Реклама

Facebook

Реклама