Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Барса на спектакуларен начин му кажа збогум на Иниеста

Легендарниот Андрес Иниеста вчера го одигра својот последен натпревар во дресот на Барселона.

Кореографијата што ја спремија „Каталонците“ за збогум со Иниеста остави многумина без зборови.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com