Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Барселона на првото место! Меси со хет-трик го „затвори“ натпреварот

Објавено:

Во рамки на Ла лигата Барселона вечерва славеше со убедливи 4-1 против Селта.

Најголемото шоу го имаше Лионе Меси кој со хет-трик го „затвори“ натпреварот.

Барселона е првопласирана со 25 бодови, колку што има и Реал Мадрид на втората позиција.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама