Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Барселона објави видео од Лионел Меси со кое ги воодушеви навивачите

Барселона денес ги развесели своите навивачи со компилација од најдобрите асистенции на Лионел Меси.

Аргентинецот е секако најдобриот фудбалер што играл во дресот на каталонскиот клуб, и се уште ја воодушевува фудбалската јавност со своите потези.

Барселона објави видео за фановите на клубот, а уште еднаш ја покажа генијалноста на Меси.

Објавеното видео е компилација од асистенции на Меси во дресот на Барселона, а некои потези на овој играч сигурно ќе ве остават без зборови.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com