Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Бејл го „боцна“ Реал за време на прославата на голот, Мурињо додаде масло на огнот по натпреварот

Герет Бејл му обезбеди на Тотенхем три бода против Брајтон со нивниот прв повратнички гол.

Бејл влезе од клупата, погоди со глава на асистенција на Регуилон, друг играч на Реал, кој беше отпишан од Зинедин Зидан.

За време на прославата на голот, Велшанецот го користеше шпанскиот јазик и многумина го протолкуваа како провокација на Реал Мадрид и Зидан.

„Вамос“ (што од шпански на македонски јазик би значело „одиме“) извика Бејл, додека другите играчи на Тотенхем налетаа на неговите прегратки.

Инаку, по завршувањето на мечот, масло на огнот додаде Жозе Мурињо, кој исто така реши да го „боцне“ Кралскиот клуб во кој работеше пред десет години.

„Кога ќе имам пет слободни минути, ќе влезам на Интернет и ќе видам што пишуваат мадридските медиуми за Бејл“, рече португалскиот стручњак.

loading...

Facebook