Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Бешикташ прокоцка 3:0, а Балотели предизвика хаос

Актуелниот шампион на Турција, Бешикташ иако водеше со 3:0 сепак не успеа да победи против Адана на синоќешниот меч. На крајот беше 3:3, а последниот гол го примија во судиското продолжение. Два гола одат на адреса на Марио Балотели за Адана, првиот прекрасен гол, а вториот токму тој со глава ја спушти топката до неговиот соиграч.

Тој заработи и жолт картон поради провокација на противничките играчи на клупата, а на крајот од мечот настана хаос на теренот и турканици, токму поради него. За среќа се заврши без голем инцидент.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама