Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Бразилска магија на Копа Америка

Селекцијата на Бразил води со убедливи 3-0 по само 30 минути игра на дуелот против Пери на Копа Америка.

Кашемиро погоди за 1-0 уште во 12. минута, а во 19. минута беше постигнат навистина неверојатен погодок. Реализатор Роберто Фирмино…

Во 32. минута Евертон веќе донесе 3-0 за Бразилците кои се пред сигурен триумф.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com