Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Чупиќ нервозно до Алушовски-Сега ги молиш да играат, испрати ги во соблекувална

Вардар загуби од Веспрем со 35:27 во финалето од Сеха Лигата, а имаше доста нервоза во таборот на македонскиот тим. Тоа се покажа при еден тајм-аут, кога Алушовски викаше кон ракометарите да почнат да играат подобро, на што реагираше нервозно Иван Чупиќ

-Сега ги молиш да играат. Испрати ги во соблекувалната, бурно реагираше Чупиќ.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com