Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Дали тоа Леброн Џејмс се обиде да го копира Мајкл Џордан, ако е така навистина се посрамоти?!

Леброн Џејмс е еден од најдобрите НБА играчи во историјата, а некои дури тврдат дека е подобар од Мајкл Џордан.

Но, НБА фановите тврдат дека Леброн се обидел пред некој ден да го копира легендарниот Џордан. На мечот против Детроит Пистонс се обидел со затворени очи да погоди од линијата за слободни фрлања, но се посрамоти, па едвај успеа да дофрли до обрачот.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама