Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Додека сите погледи се свртени кон Минхен, во Севилја беше забележан дриблингот на сезоната во ЛШ

Published

on

По првите 45 минути, повеќето љубители на фудбалот зборуваат за одличен натпревар на полувреме помеѓу Баерн и ПСЖ.

Во Минхен, играта е практично без одбрана, многу отворена и напаѓачка, пред се од домашниот тим, додека гостите безмилосно ги казнуваа неуспесите на Германците и водата со 1:2.

Во меѓувреме, на вториот натпревар од вечерашната четвртфинална програма беше забележана една од најдобрите дриблинзи оваа сезона во Лигата на шампионите.

Она што Мејсон Маунт му го направи на играчот на Порто, не се гледа толку често, особено во четвртфиналните натпревари од најсилното натпреварување во светот.

Маунт го исфрли противникот од игра со магичен „рулет“, излезе пред голманот и погод без проблеми. Погледнете го целта ОВДЕ.

Инаку, тоа беше единствениот погодок во првото полувреме од дуелот помеѓу Порто и Челзи, кој се игра во Севилја.

Facebook