Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Два евро голови и една брука на голманот, ова е исходот на мечот Скопје-Македонија ЃП

Македонија Ѓорче Петров славеше со 2:1 на секогаш тешкото костување во Автокоманда против тимот на Скопје. Двата гола за гостите ги постигна Емини и тоа двата беа евроголови. Едниот од слободен удар, а другиот со шут од далечина. Поведоа домаќините со 1:0, но главен виновник е голманот на Македонија ЃП кој се избрука, откако наместо да ја фати топката, таа му помина низ рацете и нозете и заврши во неговата мрежа.

 

Реклама

Facebook

Реклама