Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалер на Барселона славеше поништен гол, Чави веднаш го извади од игра, ова е причината…

На Барселона за прв пат по 20 години и се заканува неуспех во групната фаза од Лигата на шампионите.

Каталонците во петтото коло ја пречекаа Бенфика и им требаше победа за да се пласираат во нокаут фазата, но изостана посакуваниот резултат.

Фудбалерите на Барселона во самиот финиш на натпреварот како да стигнаа до она што очајно го посакуваа, но славјето кратко траеше.

Араухо погоди во 85. минута, почна да слави, но штом ја сврте главата остана разочаран бидејќи голот беше поништен поради офсајд.

Во таа прилика дефанзивецот го принуди Чави веднаш да го замени бидејќи верувале или не се повреди при прославата.

Стоперот се лизна кон корнер знаменцето, но тоа беше кобно за него, па наместо да се радува, само му донесе нова главоболка на Чави.

Барселона во последното коло гостува кај Баерн и ќе мора да извојува победа. Може да стигне до нокаут фазата во случај на пораз, но ако Бенфика не го победи Динамо Киев на домашен терен.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама