Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалерот намерно го удри собирачот на топки

Фудбалерот на Аданаспор, Анил Караер беше исклучен во последните секунди од натпреварот против Кесиоренгучу.

Нервозен што неговиот тим губеше со 1-0, Караер намерно со топката го момчето кое ги собираше топките и предизвика целосен хаос.

Судијата немаше дилеми. Му покажа црвен картон, но тој продолжи со жестоки напади, овој пат вербални.

Неговиот соиграч го смири за да не создаде дополнителен проблем, но после ова сигурно ќе се соочи со строга казна.

Facebook

loading...