Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Го доби во 2018-та и повеќе Лионел Меси никогаш не го тргна од себе, еве и зошто?!

На Светско првенство во 2018-та имаше момент што Меси ќе го памети до крајот на животот, кога аргентински новинар кој одлучи да му подари нешто на својот идол. По натпреварот против Исланд, новинарот одлучи да му даде на Меси црвената гума што ја добил од неговата мајка и верувал дека тоа ќе му донесе среќа.

Новинарот му објасни на Меси што претставува таа гума за него и одлучи да му го даде тоа пред решавачкиот натпревар против Нигерија, во кој Аргентина требаше да победи за да ја мине групата.

-Мајка ми веројатно те сака повеќе од мене. Ја носам нејзината среќна црвена гумена лента и ако сакаш ќе ти ја дадам. Тоа е од мајка ми, му рекол репортерот на Меси.

Аргентина успеа да победи на тој натпревар со 2: 1, а херој беше Меси кој го постигна голот за победа на својата репрезентација.

Меси повторно се сретна со истиот новинар кој одлучи повторно да го праша нешто. Тој му кажа на Меси дека се запознале порано и дека не е сигурен дали Меси се сеќава дека му дал црвена гума.

Меѓутоа, тогаш Меси ги шокираше сите кога покажа дека гумата била на левата нога во текот на целиот натпревар и дека не ја симнал од денот кога го добил подарокот. Новинарот бил шокиран кога го видел ова, па се свртел кон камерата и ја поздравил со својата мајка, велејќи и дека Меси сега ја носи нејзината среќна црвена гумена лента.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама