Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Гол и три асистенции на Нејмар во триумфот на Бразил над Салвадор

Бразил го победи Ел Салвадор со убедливи 5:0 ноќеска во пријателски натпревар одигран во Вашингтон, САД. Најзаслужен за триумфот на „кариоките“ е Нејмар кој постигна еден гол и оствари три асистенции.

Покрај Нејмар во листата на стрелците се запишаа Ричарлисон два пати, Кутињо и Маркињос.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com