Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Хрватски хулигани правеа проблеми во Барселона, заедно со хулиганите на Бенфика влетаа во кафуле со најголемите навивачи на Барса

Во пресрет на натпреварот помеѓу Барселона и Бенфика од 5. коло од Лигата на шампионите, одигран синоќа (0:0) во близина на стадионот Ноу Камп се случи инцидент.

Според пишувањата на медиумите, хулигани од Хрватска и Португалија нападнале симпатизери на Барселона. Според видеата кои кружат на социјалните мрежи, хаосот го направиле навивачите на Хајдук од Сплит и Бенфика, кои заедно кршеле се пред себе. Тие упаднале во кафуле, каде настанала тепачка, но нема подетални информации. Каталонските медиуми тврдат дека полицијата успеала да спречи инцидент од поголеми размери.

 

Реклама

Facebook

Реклама