Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: И Леброн Џејмс е само човек од крв и месо

Им се случува и на најдобрите, па и на Леброн Џејмс. Тој постигна 17 поени во поразот на ЛА Лејкерс од Скраменто со 136:122.

Не беше тоа вечер за паметење за „Кралот Џејмс“ бидејќи покрај поразот два пати се посрамоти во период од само десетина секунди. Најнапред промаши положување, а потоа наместо во кошот, одличната асистенција од свој соиграч ја „заби“ во таблата.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com