Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ибрахимовиќ му удри шлаканица на играчот на Монтреал и доби директен црвен картон

На натпреварот помеѓу Монтреал и Ла Галакси, во 41. минута Златан Ибрахимовиќ му удри шлаканица на Мајкл Петрасо, поради тоа што го згазна на ногата.

По несаканиот настан следуваше директен црвен картон за Ибрахимовиќ.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com