Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ибрахимовиќ се врати на старите навики – постигна гол за Милан во шестата минута!

Published

on

Милан поведе во Сардинија против Каљари во шестата минута.

Златан Ибрахимовиќ, кој се опорави од повредата, погоди од белата точка. Ова е негов 11. гол во Серија А.

Токму Швеѓанецот изнуди пенал откако падна во шеснаесетникот на Каљари.

Advertisement

Facebook