Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Им истурија вода, за среќа и со лесно

По старите македонски адети, по заминувањето на автобусот од Хотел Хилтон, утрово беше истурена вода за среќа и лесно на Европското првенство во фудбал (ЕУРО 2020).

Од Хилтон до аеродром па чартер лет до Букурешт каде на 13-ти и 17-ти јуни, гордо ќе ја пее македонската химна.

May be an image of 21 people, people standing and indoor

Пред испраќање, среќа им посака и првиот човек на ФФМ, Мухамед Сејдини, кој до сега немаше таква навика, а со тимот патува и повредениот Илија Несторовски.

Реклама

Facebook