Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Индирект на врвот од петтерецот, сите стојат во ред, но пронајдена е дупка

Еден од најневообичаените голови во историјата на Лигата на шампионите беше постигнат на мечот Митјиланд – Ајакс.

Се играше 13. минута од натпреварот кога беше досуден индиректен удар за гостите, на самиот раб од петтерецот.

Сите домашни играчи и голманот застанаа на гол-линијата со цел да ја зачуваат својата мрежа.

Сепак, тие не успеаја во тоа. Промес и Тадиќ некако успеаја да ги надмудрат, па топката заврши во голот.

Погледнете го голот на Тадиќ тука.

loading...

Facebook