Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Инфаркт завршница- Како „златниот“ Манасков ја донесе победата во последната секунда

Македонските ракометари, како и многупати досега приредија нова инфаркт завршница и со гол по последната секунда славеа прва гостинска победа против Исланд (33-34), во дебито на Данило Брестовац.

Погледнетe ги последните луди 20 секунди и погодокот на Дејан Манасков за голема победа против Исланд:

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com