Connect with us

SPORTM.mk

ВИДЕО: Инсиње постигна еврогол, па му се поклони на Марадона

Лоренцо Инсиње постигна фантастичен гол од слободен удар вечерва против Рома со кој неговиот тим Наполи води со 1:0. Се разбира голот го посвети на Марадона, а целиот меч е во знакот на легендарниот Аргентинец. По голот Инсиње отрча до клупата за резервни фудбалери, го зема дресот, го покажа пред камерата, а потоа го бакна.

 

Facebook