Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Јокиќ го спречуваше тренерот да се тепа со судиите

Никола Јокиќ на мечот против Филаделфија, кој неговиот тим Денвер го загуби со 103:89, имаше солиден учинок од 30 поени, 10 скокови и седум асистенции. Но, еден интересен момент се случи во кој тој го привлече вниманието. Имено, Јокиќ беше во улога на обезбедување и мораше да го смирува тренерот Мајк Мелоун кој сакаше да се пресмета со судиите.

Инаку, Јокиќ пред десетина дена беше исклучен откако ги загуби нервите, па намерно удри противнички играч.

НБА резултати/четврток кон петок

КЛИВЛЕНД – ГОЛДЕН СТЕЈТ 89:104

МАЈАМИ – ВАШИНГТОН 112:97

МЕМФИС – ЛА КЛИПЕРС 120: 108

МИНЕСОТА – САН АНТОНИО 115:90

ДЕНВЕР – ФИЛАДЕЛФИЈА 89:103

ЈУТА – ТОРОНТО 119:103

 

Реклама

Facebook

Реклама