Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Како изгледа трета смена за Ѓоковиќ

Сопругата на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, Јелена преку социјалните мрежи покажа како изгледа трета смена за него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

Тој ги мие садовите и го опушта умот по напорниот натпревар. Тој се пласираше во четвртфиналето на УС Опен победувајќи го Американецот Џејсон Бруксби со 3:1 во сетови.

Facebook