Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каков гол на Канте, дури и Томас Тухел се чудеше

Челзи славеше убедливо на гостувањето кај Лестер со 3:0. Стрелци на головите беа Рудигер, Канте и Пулисиќ.

Особено прекрасен гол постигна Канте кога зголеми на 2:0, а реакцијата на Томас Тухел, тренер на Челзи, кој се  чудеше доволно говори за прекрасниот гол.

Реклама

Facebook

Реклама