Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каков гол на напаѓачот на Манчестер Јунајтед

Објавено:

Манчестер Јунајтед славеше со 5:0 на гостувањето кај ЛАСК во рамките на првиот меч од осминафиналето од Лига Европа. Првиот гол беше дело на Игало, кој во Јунајтед игра како позајмен од кинескиот тим Шангај Шенхуа.

Сите беа задучеди и скептични со неговото пристигнување на крајот од зимскиот преоден рок, но тој покажува дека не е случајност. Вечерва постигна фантастичен погодок.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com