Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каков неспортски потег на Матиќ, за ова требаше да добие директен црвен, а судијата не му покажа ниту жолт

Манчестер Јунајтед загуби од Вест Хем со 0:1 и доживеа елиминација во Лига Купот. Една од главните теми во Англија по овој меч е неспортскиот и крајно некоректен потег на Немања Матиќ. Имено, тој намерно го удри противничкиот играч во пределот на гениталиите, но не доби нуту жолт картон, иако верувам ќе се согласите заслужи и директен црвен.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама