Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каков продор на Елмас, го посрамоти половина тим на Казахстан

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го совлада Казахстан со високи 4:0 во пријателски натпревар.

Нашите репрезентативци одиграа одличен натпревар исполнет со многу шанси и голови. Уште еднаш на теренот блесна Елиф Елмас кој во еден момент од натпреварот успеа да го издрибла половина состав на Казахстан пред да биде запрен со фаул.

Моментот од 32. минута од натпреварот можете да го погледнете во видеото подолу.

 

 

Facebook