Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Каква грешка на Кабаљеро, Анте Ребиќ му носи водство на Хрватска

По грешката која ја направи голманот на Аргентина Кабаљеро, Антер Ребиќ беше прецизен и му донесе водство од 1:0 на Хрватска во 53. минута од натпреварот.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com