(ВИДЕО) Карачиќ преставен во жолтиот дрес на Кјелце

Еден од милениците на навивачите на РК Вардар, Игор Карачиќ денеска и официјално беше преставен како ново засиливање на Кјелце. По седум години минати во Скопје хрватскиот репрезентативец го промени клубот и потврди дека имал повеќе понуди не верува дека во Кјелце ќе продолжи да напредува.

Igor Karacic w Kielcach

#telewizjaklubowa Igor Karačić w Kielcach. Prezes Bertus Servaas opowiada o kulisach transferu. Sprawdź co po konferencji mówił Igor o atmosferze w Kielcach, i co zdecydowało o tym, że przyjął ofertę z Kielc.#dawajdawaj

Gepostet von PGE VIVE Kielce am Dienstag, 18. Juni 2019

Извор: Дриблинг