Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Клоп повторно во центарот на вниманието-Пет пати ми скршија нос, а ниту еднаш не беше фаул

Ливерпул синоќа во Бергамо славеше против Аталанта со големи 5:0 во третото коло од групната фаза од ЛШ.

„Црвените“ полесно од очекувањата славеа, а во центарот на вниманието се најде Јурген Клоп кон средината на второто полувреме кога микрофонот ја „фати“ неговата реакција на досудениот прекршок за Аталанта.

-Дали си сериозен? Мене пет пати ми го скршија носот, а ниту еднаш не беше фаул, порача Клоп.

 

loading...

Facebook