Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Конечно Барселона го постигна првиот гол во ЛШ, па забележа и прва победа

Екипата на Барселона конечно забележа победа во групната фаза од Лигата на шампионите и тоа дури во третото коло, со 1:0 против Динамо Киев. Ова практично беше прв гол на Барселона на третиот меч. Колку за споредба на претходните два меча против Бенфика и Баерн Минхен загубија со идентични 3:0, или сега гол разликата е 1 постигнат и шест примени.

Секако иако пласманот во нокаут фазата е тешка мисија, сепак не е невозможна. Се ќе зависи од резултатите, односно Барселона треба да победи во следните три меча и да, особено во директната пресметка со Бенфика, бидејќи веројатно Баерн Минхен ќе биде лидер во оваа група.

Резулати, Група Е, 3.коло

Барселона – Динамо Киев 1:0

Пике 36’

Бенфика – Баерн Минхен 21:00 часот

Реклама

Facebook

Реклама