Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Конечно, Рамос дебитираше за ПСЖ, Меси асистираше

ПСЖ славеше на гостински терен против Сент Етјен со 1:3. Головите ги постигнаа Нејмар и Маркињос два, а Лионел Меси асистираше за еден. Претходно Сент Етјен поведе во 23-та минута со голот на Буанга.

Вреди да се напомене дека на овој меч конечно свое деби имаше Серхио Рамос, кој по доаѓањето од Реал Мадрид беше повреден.

 

Facebook