Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Кратко и јасно, СПЕКТАКУЛАРНО!

Селекциите на Јамајка и САД одиграа без победик 1:1 во Квалификациите за пласман на СП во рамките на Северна и Централна Америка. Гостите поведоа со голот на Веа по само 11 минути игра. Сепак нивната радост траеше десетина минути, бидејќи Антонио во 22-та минута со прекрасен проектил, практично од првиот удар кон голот на САД, постигна спектакуларен гол за 1:1. Овој резултат остана до крајот на мечот. Инаку, Мајкл Антонио, игра за Вест Хем.

Реклама

Facebook

Реклама