Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Легендарниот НБА играч доби отказ. Се фалеше со стриптиз во својот дом

Published

on

Некогашниот НБА кошаркар на Бостон Селтикс Пол Пирс се најде во центарот на вниманието откако на социјалните мрежи емитуваше во живот од неговиот дом сакајќи да се пофали дека во тој момент кај него има стриптиз. Неколку девојки во домот, а и други машки лица, едната го масира, а другата игра само по долен веш.

Но, тоа скапо го чинеше. Имено, Пол Пирс заработи експерен отказ од телевизиската мрежа ЕСПН откако дознаа за видеото. Таму тој работеше подолго време како стручен коментатор за НБА мечевите.

 

Facebook